Drošības automatizācija kā prioritāte

Latvijas uzņēmumiem darbaspēka trūkuma laikā

Laikā, kad visā pasaulē sākās pandēmija, uzņēmumiem nācās “savilkt jostas” un dažbrīd pat pārkāpt saviem principiem, krasi samazinot štatu vietas, lai nav jāizbeidz uzņēmumu darbība pavisam. Šāds solis mudināja arī rīkoties gudrāk, domājot ilgtermiņā, taupīgi un optimizējot visus darba procesus, tai skaitā, arī drošības jomā.

2022. gadā Latvijā notikušais pirmais drošības tehnoloģiju samits uzjundīja jau tā “sāpošos” jautājumus, drošību lokālā un globālā mērogā, kas var ietekmēt ikvienu līdzcilvēku. Iepriekšējā gadā tas pulcēja Latvijas un ārvalstu viedokļu līderus un drošības tehnoloģiju ražotājus no vairāk nekā 15 pasaules valstīm. Šogad, nu jau par tradīciju atzītais samits, aktualizēs uzņēmumiem un iestādēm nozīmīgu jautājumu par drošības procesu optimizāciju jeb automatizāciju – kā rīkoties gudri, ietaupot; kāda ir vietējo un ārzemju organizāciju pieredze; ko darīt, lai nekļūdītos, pieņemot šķietami pareizos lēmumus; vai drošības automatizācijai ir jābūt Nr.1 katra uzņēmuma nākamā gada darāmo darbu sarakstā un, vai un kāpēc to nepieciešams darīt katrai organizācijai?

Šogad uz Lielās skatuves būs iespējams redzēt un dzirdēt tādus viedokļu lielvīrus kā Jānis Sārts no NATO Stratēģiskās izcilības centra, Godfried Hendriks no ASIS International, Glenn Schoen no Boardroom BV Crisis u.c. savas nozares ekspertus no Baltijas un Ziemeļeiropas. 

Odoo • Image and Text

Viens no Lielās skatuves runasvīriem būs arī Oskars Cēris no VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, kurš dalīsies savā pieredzē par drošības automatizāciju un digitalizāciju nekustamā īpašuma nozarē: Labo, slikto un neglīto. Kā atzīst pats Cēris “Uzņēmumam VAS “Valsts nekustamie īpašumi” drošība, kompetence un sadarbība ir nozīmīgas uzņēmuma vērtības. Iepriekšējā gada pieredze Nordic SecTech samitā deva mums iespēju attīstīt visas trīs jomas – iepazīt jaunus sadarbības partnerus, tehnoloģijas un idejas - lai varētu turpināt uzlabot mūsu iekšējos un klientu drošības procesus. Šogad esam piekrituši dalīties ar mūsu pieredzi, par to kā jaunās tehnoloģijas ir palīdzējušas un palīdz uzlabot mūsu drošības procesus. Samits ir arī izcila ideju apmaiņas platforma, kur sastopas eksperti, ražotāji, lietotāji un dod iespēju nonākt pie labākiem drošības risinājumiem visām iesaistītām pusēm.

Gaidāmā konference ir raisījusi lielu interesi vietējo un ārvalstu uzņēmēju vidū, tai skaitā, arī valsts un mācību iestāžu rindās. Tas skaidrojams ne tikai ar būtisko samita vienojošo tematiku “Organizācijas drošības automatizācija”, bet arī ar vieslektoru sarakstu, kas šogad ir kuplāks kā pērn. Viens no samita lielvīriem ir Godfrīds Hendriks, kurš savulaik ir bijis ASIS International prezidents (2020), un šobrīd aktīvi darbojas ASIS International kā Āzijas un Klusā okeāna reģiona padomnieks. Hendriks uz Lielās skatuves dalīsies savā pieredzē un sirdij tuvā tēmā – Kā automatizēt skaidras naudas pārvaldību? “Ar nepacietību gaidu, kad nākamajā mēnesī  apmeklēšu konferenci Rīgā, būs lieliski satikt un atbalstīt draugus un kolēģus no Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm.
Drošības automatizācijas tēma ir tuva manai sirdij, es iepazīstināšu ar dažiem veiksmīgiem piemēriem, kā automatizēt skaidras naudas pārvaldību, lai krasi samazinātu kopējo zādzību un iekšējo zādzību skaitu, vienlaikus ietaupot izmaksas mazumtirdzniecības organizācijās. Es arī stāstīšu par priekšrocībām, ko sniedz kļūšana par ASIS International biedru. Piekļuve globālam ekspertu tīklam (kuru jūs variet viegli izmantot) ir kā paplašināt un "automatizēt" savas zināšanas par labāko praksi drošības nozarē,” saka Hendriks.

Odoo • Image and Text

Šī gada nozares profesionāļu saietā gaidāmas arī novitātes, piemēram, Latvijā vēl nezināmi, taču apņēmības pilni drošības tehnoloģiju ražotāji no Vācijas un Zviedrijas, jauns workshop koncepts, kur ražotāji dalīsies reālos pieredzes stāstos, kā arī jautājumu un atbilžu sesija pasākuma noslēguma daļā, kur paneļdiskusiju veidā lektori sniegs paplašinātas atbildes uz apmeklētāju jautājumiem. Papildus būs arī pārsteigumi neformālās daļas ietvaros, ko nodrošinās ģenerālsponsors “Digifort Global”. Samits norisināsies 21. septembrī Rīgā, modernajās un multifunkcionālajās Jaunās Teikas telpās “Fantadroms”.

Lai uzzinātu vairāk par samitu - lektoru un izstādes dalībnieku sarakstu, uzstāšanās laikiem, kā arī detalizētāku pasākuma programmu, apmeklējiet sadaļu Nordic Sectec Summit 2023, kur notiek arī reģistrēšanās līdz š.g. 18. septembrim (ieskaitot). 

Lai saņemtu informāciju presei un plašsaziņas līdzekļiem, lūdzu, sazinieties ar: Sanita Meijere, Pasākuma koordinatori, e-pasts saziņai: events@altas.lv

Odoo • Image and Text

Samita galvenais mērķis ir, veicinot sadarbību un inovācijas, virzīt drošības nozari uz priekšu un risināt digitālā laikmeta mainīgās problēmas, informējot par priekšrocībām un riskiem, pielietojot jaunākās tehnoloģijas drošības vajadzībām. Pasākums norisināsies 21. septembrī, reģistrācijas sākums 8.30, savukārt pasākuma atklāšana notiks 9.30 un visas dienas garumā Jaunās Teikas telpās "FANTADROMS" visiem dalībniekiem būs iespēja izzināt, saņemt atbildes uz viņus tirdošiem jautājumiem, apmainīties viedokļiem un iesaistīties diskusijās ar nozares ekspertiem un vadošajiem ražotājiem.

Dalība pasākumā ir maksas, ar reģistrāciju ALTAS IT mājaslapā, kur ir pieejama arī informācija par galvenās skatuves lektoriem, tēmām, viņu biogrāfiju un plānotie uzstāšanās laiki, kā arī informācija par ražotāju uzstāšanos.

Izmanto iespēju gūt padziļinātas zināšanas, dzirdēt reālus pieredzes stāstus, reģistrējoties pasākumam jau šodien: NSTS2023.

Par Nordic Sectech Summit:  

Nordic Sectech samits ir ikgadējs pasākums, kas pulcē drošības nozares ekspertus, domu līderus un nozares profesionāļus. Samits nodrošina platformu kontaktu dibināšanai, zināšanu apmaiņai un jaunāko sasniegumu demonstrēšanai drošības tehnoloģiju jomā. 

Radās jautājums? Sazinies ar mums!

Pierakstīties jaunumu saņemšanai