Hanwha laiž klajā jaunu produktu sēriju

Izdevīgāk kā līdz šim - A sērija

Hanwha Vision laiž klajā jaunu produktu sēriju un spēs piedāvāt klientiem augstas kvalitātes kameras un ieraksta serverus budžeta produktu klāstā. 

Līdz šim lielie un ārpus Ķīnas esošie ražotāji, tostarp Hanwha Vision, ir izvairījušies tiešā veidā konkurēt ar Ķīnas produktiem to galvenajās pozīcijās - lētu komerciālo kameru ražošanā. 

Odoo • Text and Image

Tagad Hanwha piedāvā lētāko A sēriju, kuras mērķis ir konkurēt ar vadošajiem Ķīnas ražotājiem, lai spētu rast risinājumu klientiem, kuriem ir svarīgi iegūt augstāko iespējamo kvalitāti par ierobežota budžeta cenu. Šajā bloga rakstā tiks aplūkota konkurences dinamika un iespējamās problēmas un iespējas. Jāņem vērā, ka Hanwha oficiāli A sēriju izziņo sākotnēji ASV, tad modeļu pieejamība un cenas Eiropas tirgū vēl nav zināmas.

Īstermiņa vai ilgtspējīga izvēle?

Lielākā daļa ārpus Ķīnas esošo ražotāju izvairās no tā, ko vadītāji parasti dēvē par ātrajiem biznesiem jeb "run-rate business", kas ir redzams arī daudzu Latvijas izplatītāju piedāvājumā - ļoti lētas kameras un ieraksta sistēmas, kurus parasti mazāki video novērošanas kameru pircēji iegādājas uzreiz bez rūpīgas izvērtēšanas, lai veiktu kādus mazākus darbus.

Loģiski, ka Ķīnas ražotāji ir aptvēruši milzīgu Ķīnas iekšzemes mēroga tirgu, realizējot stratēģiju pārdot par ļoti zemām cenām, kā arī uzņēmumi iegulda lielus līdzekļus vietējai pārdošanai un mārketingam. Tā rezultātā pārstāvēto zīmolu produkti ir kļuvuši par visizplatītāko izvēli zemo cenu kategorijā. Tāpat ražotājiem ir pieejami risinājumi, kas radīti, lai konkurētu ar atpazīstamākajiem Eiropas un ASV ražotājiem, tomēr šī bloga ieraksta ietvaros mēs koncentrēsimies uz budžeta produktu klāstu. Tāpat neapskatīsim to kameru klāstu, kura cena ir tikai nedaudz augstāka par kameru mulāžām.

Mēs skaidri apzināmies situācijas, kad klienta izvēle tiek izdarīta izvērtējot tikai cenu. Ja biznesa nepieciešamība ir īstermiņa vienkāršam risinājumam, piemēram, pagaidu objektos, vienkāršas pārraudzības apstākļos, privātpersonu vajadzībām un tamlīdzīgos gadījumos. Tāpēc jaunās Hanwha A sērijas iespējas novērtējām atbilstoši to konkurentu modeļiem.

A sērijas pārskats:

A sērijas kameru priekšrocības: 

  • Plašs dinamiskais diapazons (WDR)
  • Integrēta infrasarkanā gaisma (IR)
  • Piemērots izmantošanai ārpus telpām
  • Varifokālās/motorizētās opcijas 

Hanwha Vision A sērijas galvenie iespējamie trūkumi:

  • Maksimālā izšķirtspēja 4 MP
  • Nav iebūvētu baltās gaismas diožu
  • Pieejama tikai pamata analītikas funkcionalitāte, bez AI

A sērijas NVR 

Hanwha izlaiž arī jaunus Wisenet A sērijas tīkla video ieraksta serverus jeb NVR, kas atbalsta 4K H.265/H.264 ar 4, 8 un 16 kanālu opcijas un iebūvētu PoE. Īpaši svarīgi ir apgalvot, ka jaunā Wisenet Viewer programmatūra, kas iznāks kopā ar šiem NVR, ietver uzlabotu un intuitīvāku lietotāja saskarni, kā arī P2P uzraudzību.

Cenu politika 

Hanwha apgalvo, ka kameru ieteicamā mazumtirdzniecības cena būs robežās no 170 līdz 245 EUR, kas ir konkurētspējīgas ar Ķīnas ražotāju populārāko sēriju video novērošanas kamerām. Tomēr jāpiemin, ka tirgū tiek piedāvāti arī lētāki modeļi, kuru cenas 4 MP āra fiksētā fokusa kamerām ir ievērojami zemākas par 90 EUR. 

Hanwha A sērijas cenas ir plānotas zemākas nekā tiešajiem konkurentiem, kuru zemākās cenas modeļi tiek pārdoti par 225 līdz 275 EUR mazumtirdzniecībā. 


Līdz šim: Hanwha L sērija 

Jaunās Hanwha A sērijas video novērošanas kameras varētu aizstāt L sēriju (līdz šim zemākās izmaksas), un to specifikācijas šķiet līdzīgas (WDR, integrēta IR), lai gan A sērija piedāvā 4 MP izšķirtspēju, bet Wisenet L bija tikai 2 MP. Hanwha A cenas plānotas par aptuveni 10 % zemākas lētākajiem modeļiem (175 EUR pret 195 EUR mazumtirdzniecības cena, fiksēta objektīva 2 MP kupola kamerām iekštelpām) un par aptuveni 25 % dārgākajiem modeļiem (250 EUR pret 335 mazumtirdzniecības cena, āra modeļiem ar motorizēti maināmu fokusu), tajā pašā laikā nodrošinot augstāku 4 MP izšķirtspēju.

Odoo • Text and Image
Ilustrācija 1. Tirgus izmaiņas pēc IPVM datiem 2021. gadā.

Nezināmais faktors - veiktspēja

Kamēr šīs kameras nebūs tirdzniecībā un tās nebūs izmēģinātas - būsim piesardzīgi attiecībā uz apgalvojumiem. Pirms produktu piedāvāšanas tirgū Altas IT vienmēr veic rūpīgu izvērtēšanu, attiecīgi ar pārliecību piedāvājot pārbaudītus risinājumus. Tiklīdz mūsu rīcībā nonāks jaunās Hanwha A sērijas kameras, informēsim arī par mūsu secinājumiem.

Jāatzīmē, ka vismaz strukturāli Hanwha A sērijas kamerām nav kritisku specifikācijas trūkumu. Iespējams, ka maksimālā 4 MP iespējams būs ierobežojums tiem, kas vēlas lielāku izšķirtspēju, un kas līdz šim bija konkurentu pārdošanas priekšrocība. Pārliecinoties par kameru veiktspēju reālos darbības apstākļos, standarta situācijās 4 MP izšķirtspēja ir pietiekama lielākajā daļā pielietojuma scenāriju.

Tāpat arī balstoties uz to, ka A sērija ir tiešs pēctecis L sērijai, var izdarīt secinājumu, ka populārās L sērijas aizstājējs varēs izpildīt mazā un vidējā biznesa prasības.

Ko darīs Ķīnas ražotāji?

Ir vērts apsvērt arī to, ar kādiem pretpasākumiem Ķīnas ražotāji varētu atbildēt Hanwha. Viens no acīmredzamiem pretpasākumiem ir vēl vairāk pazemināt cenas. Cik tālu Ķīnas ražotāji aizies, lai mazinātu Hanwha konkurētspēju ar A sērijas kamerām - mums tāda informācija nav pieejama.

Iespējams, ka Ķīnas ražotāji uzskata Hanwha par visnopietnāko draudu savam mazo un vidējo uzņēmumu biznesam, ņemot vērā Hanwha relatīvi lielo tirgus daļu un potenciālu. Kā Altas IT, mēs saskatām iespēju paplašināt savu risinājumu pieejamību arī tajos sektoros, kuros līdz šim noteicošais bija cenas faktors. 

Odoo • Text and Image
Ilustrācija 2. Tirgus izmaiņas no 2014. līdz 2021. gadam pēc IPVM datiem.

Radās jautājums? Sazinies ar mums!

Pierakstīties jaunumu saņemšanai