Integrētais termokameras un masku detekcijas risinājums 

Līdzās ķermeņa temperatūras mērīšanas funkcijai MOBOTIX kamerās tagad ir iespējams ieprogrammēt arī sejas masku atpazīšanu, sadarbojoties ar zīmolu Cathexis. Šādā veidā uzņēmuma videonovērošana var ātri un efektīvi identificēt un automātiski informēt par cilvēkiem, kuri (ne)lieto sejas aizsargmaskas. 

UZZINĀT VAIRĀK

Kā zināms, jau no pirmā vīrusa uzliesmojuma pavasarī termokamerair kļuvusi par noderīgu palīgu cīņā ar Covid-19 izraisīto pandēmiju un ir proaktīvs veids, kā operatīvi noteikt ķermeņa temperatūru lielam skaitam cilvēku īsā laika periodā. Tagad līdzās ķermeņa temperatūras mērīšanas funkcijai Mobotix novērošanas kamerā ir iespējams ieprogrammēt arī sejas masku atpazīšanas funkciju, ko nodrošina Cathexis, un noteikt, vai darbinieki un apmeklētāji lieto masku.

Cathexis ir elektronisko un programmatūras sistēmu izstrādes un ražošanas uzņēmums, kas specializējas video vadības risinājumu (VMS) jomā. Uzņēmums jau vairāk nekā 20 gadus izstrādā risinājumus nozarei un tam ir nozīmīgi blue-chip klienti visā pasaulē. CathexisVision ir jaudīga, bet ļoti rentabla un ārkārtīgi stabila VMS. Uzsvars tiek likts uz vienkāršību, kā arī atvērtā arhitektūra nodrošina nevainojamu integrāciju ar kamerām un trešo pušu sistēmām, nodrošinot pilnīgus, optimālus risinājumus un maksimālu ieguldījumu atdevi visdažādākajiem lietojumiem.

Cathexis VMS funkcijas:

Atvērtās arhitektūras VMS platforma

Uzņēmumu, vairāku vietņu arhitektūra

Video analīze/
Mākslīgais intelekts

Automātiskā numura zīmju atpazīšana (ANPR)

Trešo pušu sistēmu integrācija

Nav sarežģīta vadības centra vide

Uzlabota video meklēšana

Kiberaizsardzība un dublēšana bojājumu gadījumā

Integrētie Covid-19 uzraudzības risinājumi


Laikā, kad visā pasaulē sejas masku lietošana ieviesta gan kā slimību profilakses līdzeklis, gan arvien vairāk kā obligāta prasība, uzņēmumiem un iestādēm ir būtiski atrast visefektīvāko veidu, kā kontrolēt masku lietošanu, lai nodrošinātos pret soda sankcijām pārkāpumu gadījumā.

Veltīt tam atsevišķu uzņēmuma darbinieku ir neefektīvākā izvēle no dažādiem aspektiem. Pirmkārt, darbinieki līdz šim jau strādā paaugstinātas slodzes apstākļos, mērot apmeklētāju temperatūru un dezinficējot visas saskares virsmas. Otrkārt, tās ir liekas ikmēneša izmaksas darba algā. Tr eškārt, viens cilvēks nevar izsekot lielu cilvēku plūsmu (piemēram, veikalā vai slimnīcā). Ceturtkārt, viņš nevar apturēt vairākus pārkāpējus uzreiz.

Piesakies demonstrējumam klātienē

Piesakies uz tikšanos un pārliecinies par sejas masku detekcijas, temperatūras mērīšanas un citu Covid-19 integrēto risinājumu ieguvumiem klātienē, mūsu birojā Brīvības gatvē 221 - 1. 

Noteikti jālieto sejas maskas sabiedriskās vietās

Kāpēc vajadzīga sejas masku kontrole? Ieguvumi:

ALTAS IT pielāgotais video novērošanas risinājums ar sejas masku detekciju ļauj uzņēmuma administrācijai fiksēt iedzīvotājus, kas vispār nav uzlikuši sejas aizsargmasku, un tādus, kas masku lieto nepareizi (piemēram, uzkārtu aiz auss, zem deguna, zem zoda utt.). Tāpat sejas masku detekcijas risinājumā iespējams ieprogrammēt dažādus audio brīdinājumus un paziņojumus par maskas lietošanu. Programmatūras ražotājs Cathexis turpina strādāt pie tā, lai vēl vairāk uzlabotu un pilnveidotu masku atpazīšanas rādītājus, balstoties uz arvien jaunajām likumu izmaiņām, kas šobrīd mainās burtiski pa dienām.

Maskas (ne)esamības noteikšana

Nosakiet, kad kāds ienāk konkrētajā zonā ar/bez sejas maskas.

Cilvēku plūsmas analīze

Sekojiet līdzi cilvēku plūsmas analīzei, iekļaujot procentuālo sadalījumu cilvēki ar un bez maskām.

Pārkāpumu laicīga konstatēšana

Nosakiet, vai kāds vēlāk noņem sejas masku vietā, kur viņam tā ir jālieto.

Drošības draudu atpazīšana

Drošības draudi nepaliks neatpazīti, kā arī atbildes nebūs novēlotas.

Reāllaika paziņojums

Sejas masku kontroles tehnoloģija spēj ātri noteikt, vai indivīds valkā vai nevalkā masku, kā arī paralēli spēj nodrošināt informatīvus reāllaika paziņojumus un brīdinājumus operatoriem.

Viedā konfigurācija - sekošana trajektorijām un arhīvam, lai noteiktu pārkāpēju

Atkarībā no prasībām var iestatīt maskas esamības noteikšanu, kā rezultātā nekavējoties tiek noteikta seja BEZ maskas. Taču papildus tam programmatūrā var iestatīt ‘viedo’ noteikšanu, proti, tā seko līdzi cilvēka trajektorijām veikalā, lai pārliecinātos, ka maska netiek noņemta arī vēlāk. Tātad masku noteikšanas algoritms ļauj arī darba devējiem pārliecināties, ka cilvēki ievēro drošības un veselības aizsardzības regulējumu arī arhīvā. 

Termokamera - darbinieku un klientu drošības garants

Savukārt katra darbinieka fiziska temperatūras mērīšana prasa papildu laiku un ne vienmēr sniedz gaidīto rezultātu, tādēļ uzņēmumam nepieciešams efektīvāks risinājums. Mobotix termokameru risinājumi, cilvēkam šķērsojot noteiktu zonu, uzreiz nosaka viņa ķermeņa temperatūru, ielaižot uzņēmumā tos darbiniekus, kuriem nav konstatēta paaugstināta temperatūra, un apturot tos, kuri nedrīkst doties tālāk, ja viņiem ir drudža pazīmes.

Papildus tam  Mobotix risinājumi  joprojām pilda arī fiziskās drošības, perimetra aizsardzības un piekļuves kontroles funkcijas.

Termokamera ir sistēma, kura spēj samazināt sezonas vīrusu izplatību Tavā uzņēmumā

Kā tas strādā?

MOBOTIX TR tehnoloģija mēra cilvēku un objektu termisko starojumu visā attēlveidošanas zonā. Tomēr jāatceras - MOBOTIX termokameras neaizstāj medicīniskās ierīces, bet tā var palīdzēt noteikt un novērst kritiskas situācijas preventīvi, lai personālam ir iespēja pieņemt lēmumu par padziļinātām pārbaudēm. Atkarībā no vides apstākļiem (no 30° C līdz 45° C) var panākt rādījumu precizitāti līdz pat 0,05° C.

Tāpat sistēmu var savienot ar dažādām signalizācijas un brīdināšanas ierīcēm, lai norādītu, ka ir pārsniegta noteiktā temperatūras robeža, vai, ja nepieciešams - ierobežotu piekļuvi darba telpām.


Kam noderēs?

Integrētais termokameras un sejas masku kontroles risinājums piedāvā atbalstu plašam nozaru klāstam, piemēram, pašvaldībām, banku sektoram, medicīnas iestādēm, degvielas uzpildes stacijām, ražošanai un rūpnīcām, izglītības iestādēm, tirdzniecības centriem, veikaliem un citiem. 

Slimības izplatīšanās novēršana. Priekšrocības:

Automatizētie risinājumi uzņēmumos var palīdzēt novērst slimību izplatīšanos - vairs nav nepieciešamības pēc virsstundām esošajam personālam, kā arī pēc papildu apsarga pie katras ieejas. Tiek uzlabota situācijas izpratne par drošību un par cilvēku kustības plūsmām. Izmantot dažādus bezkontakta drošības risinājumus publiskās un mazumtirdzniecības telpās šobrīd ir aktuālāk nekā jebkad iepriekš. 

 
 

Augsta precizitāte

Augsta precizitāte sejas maskas noteikšanā un atpazīšanā, dažādos sejas maskas aizsegšanas/ lietošanas gadījumos 

Brīdinājumu ieprogrammēšana

Ļauj ieprogrammēt jebkuru uz konkrēto gadījumu vērstu audio brīdinājumu skaitu

Drošāka darba vide

Drošāki darba apstākļi darba ņēmējiem, samazināta negaidītas dīkstāves iespēja

Procesu optimizācija

Efektīvāka iekārtu darbība, kas palīdz optimizēt ražošanas procesus

Atbalsta nodrošinājums

ALTAS IT tehniskais atbalsts, lai nodrošinātu pareizu aprīkojuma izmantošanu

Nelaimes gadījumu samazināšanās

Samazinās nelaimes gadījumu iespējamība

Sejas masku programmatūra fiksē sejas aizsargmasku nelietotājus un arī tos, kas masku lieto nepareizi

Risinājuma veidi un cenas

Cena esošā video sistēmā: no 350 EUR + PVN (tikai masku kontrole)

Jauns risinājums: no 880 EUR + PVN  (tikai masku kontrole)

Risinājums ar termokameru: no 5 820 EUR + PVN 

Lai saņemtu konkrētu piedāvājumu, sazinies ar mums     

PROJEKTA PIETEIKUMA FORMA 

Lūdzu aizpildiet pieteikuma formu, un mēs ar Jums sazināsimies 1-2 darba dienu laikā.

   

Pierakstīties jaunumu saņemšanai