Risinājums veselības aprūpei un medicīnai
Pieaugošais vecāka gadagājuma cilvēku apjoms un arvien pieaugošā uzmanība veselības nozarei nosaka jaunas prasības veselības aprūpes sistēmā un medicīnā. Tas savukārt rada vajadzību ieviest krasas izmaiņas līdzšinējā nozares darbībā.
Tāpēc tehnoloģiju uzņēmumi reaģē uz mainīgajiem apstākļiem un izstrādā produktus, lai risinātu vecās problēmas.
Slim Sensors ir viens no šādiem risinājumiem. Tā ir automatizēta analītikas un brīdinājumu sistēma, kas paredzēta veselības aprūpes un medicīnas kvalitātes un efektivitātes paaugstināšanai, lai atvieglotu medicīnas personāla darbu pacientu aprūpē slimnīcās, veselības centros, pansionātos un rehabilitācijas centros.


Kā tas strādā?
Sistēma ir izstrādāta, lai noteiktu novirzes pacientu ikdienas aktivitātēs, un darbojas atbilstoši ārstniecības iestādes prasībām. Tā pieskata iestatīto telpu un brīdina aprūpētāju, ja rodas situācija ārpus ikdienas normas un medicīnas personāls var ātri reaģēt, rīkojoties atbilstoši situācijai.
Slim Sensors var tikt savienots ar jebkuru ierīci
- datoru, planšeti vai viedtālruni. Tas ir aprīkots arī ar skaļruni. Ja pacients izsauc palīdzību, sensors atskaņo signālu. Vajadzības gadījumā arī aprūpētājs to var izmantot sarunai ar pacientu.
Aprūpētājiem nav jāaprauga pacienti vairākas reizes naktī, lai pārbaudītu, vai viņiem viss ir kārtībā. Visu palātu var uzraudzīt vienkāršāk - ar datoru vai viedtālruni. Tas savukārt nozīmē, ka nakts maiņā ir nepieciešams mazāk aprūpētāju.
Tāpat ir iespējams iestatīt trauksmes signālu par īpašu pacienta uzvedības novirzi no normas. Piemēram, vai gaisma ieslēdzas pēc iestatītā laika vakarā, teiksim - plkst. 22.00. Un tā ir tikai daļa no sensora plašās funkcionalitātes. Pilnu uzskaitījumu skatiet zemāk.
Tehniskie un juridiskie aspekti
Šī viedā pacientu aprūpes sistēma ir decentralizēta, proti, rada trauksmes arī bez attēlu straumēšanas serverī jeb ieraksta veikšanas. Līdz ar to tiek nodrošināts personu privātums - video fiksācija nenotiek, darbiniekiem nav piekļuves sensitīviem datiem vai iespējas tos kopēt. Slim Sensora tehnoloģija tiek izmantota pacientu drošības uzlabošanai nevis to novērošanai vai kontrolei.
Vēl augstāka privātuma nodrošināšanai aprūpes laikā sensoru iespējams atslēgt, izmantojot tam paredzēto programmatūru, tādējādi nodrošinot privātumu gan pacientam, gan aprūpes personālam. Kad kāda sanitārā procedūra pabeigta un aprūpētājs istabu atstājis - to atkal var ieslēgt.
Ņemot vērā, ka sistēma neveic ierakstu, to
nav nepieciešams reģistrēt!
Komplektācija. ALTAS IT Slim Sensoram nav kustīgu sastāvdaļu, kas padara sensoru vienkāršu un ērtu gan uzstādīšanai, gan uzturēšanai.
Var uzstādīt iekaramajos griestos vai pielāgot stiprināšanai pie betona konstrukcijām.
Slim Sensora funkcijas:
Iespējams integrēt ar citām slimnīcas sistēmām
Nepamatotas temperatūras izmaiņas
Trauksmes jeb palīdzības poga
Skaņas noteikšana (kliedzieni, trauksmes situācija)
Ilgstoša, neizskaidrojama kustība pa istabu
Ārpus istabas vai WC pavadītā laika limitēšana
Gultā/ārpus gultas/pakritis uz zemes
Apgaismojuma noteikšana (ieslēgts/izslēgts)
Divvirzienu audio saziņa, paziņojumi skaļrunī
Asinsspiediena un asins skābekļa rādītāji
Visi montāžas darbi tiek veikti saskaņā ar spēkā esošiem pašvaldību un Latvijas Valsts izdotajiem būvniecības normatīviem. Pirms montāžas darbu uzsākšanas tiek precizēts ar pasūtītāja pārstāvjiem precīzas iekārtu atrašanās vietas, un pirms iekārtu pasūtīšanas saskaņoti tehniskie parametri ar pasūtītāju. Visas iekārtas attiecīgi tiek marķētas.
Uzstādot iekārtas objektos tiek paredzēts pieslēgt jaunu sakaru tīklu pie esošajām iekārtām un piegādātājs nodrošina visu komunikāciju pieslēgšana komutāciju skapim. Papildus nodrošina 12VDC barošanas blokus ar UPS akumulatoru katrā stāvā, blakus svitčam. Pēc sakaru tīklu izbūves tiek veikti tīklu darbspējas pārbaude, piesaistot Pasūtītāja pārstāvi. Izsniedzot pasūtītājam izbūvēto tīklu darbspējas atzinumu.
Galvenais sensors nodrošina 360 grādu vizuālu telpas kontroli gan dienas laikā, gan pilnīgas tumsas apstākļos, pielietojot 360 grādu IR starmeti, kā arī korpusā ievietotu kontaktu iekārtu, caur kuru ir iespējams pieslēgt papildus ārējo kontaktu iekārtas, pie kuras iespējams pieslēgt ārējos sensorus, logu, durvju, trauksmes pogu un ūdens līmeņa iekārtu pieslēgšanai un pārvaldīšanai. Sensoram nav kustīgu detaļu, kā arī sensors nodrošina vismaz 80 000 darba stundu bez tehniskas neiejaukšanās sistēmas darbībā (MTBF), pēc pieprasījuma ir iespējams saņemt no iekārtas ražotāja rakstisku apstiprinājumu. Sensora minimālā matricas izšķirtspēja ir 6 Mpix.
Pacientu uzraudzības sistēmas bāzes programmatūra darbojas uz lokāli uzstādīta rack-mount (serveru statnē ievietojams) izpildījuma servera. Trauksmes gadījumā programmatūrai nodrošina iespēju saņemt un padot audiālus ziņojumus, kā arī saņemot vizuālu signālu no sensora, ja ir nodrošināta šāda funkcionalitāte un nepieciešamība. Vizuāla signāla padošanas gadījumā nodrošina vienlaicīga trauksmes mirkļa un pirms tā un pēc tā ierakstu vismaz 10 sekundes, kā arī tiešraides vizuāls materiālu. Bāzes programmatūra darbojas interneta pārlūka vidē ar pielikuma instalāciju, darbojās arī bezsaistes režīmā.
Ieguvumi no Slim Sensora:
Iespēja aprūpēt vairāk pacientu ar mazāku personālu
Cilvēkresursu izmantošanas optimizēšana
Paaugstināta reakcija uz bīstamām situācijām
Neierobežots ierīču skaits, kas saņem trauksmes signālus
Trauksmju nosūtīšana darbiniekiem
Augstāka aprūpes kvalitāte
Augstāks pacientu
apmierinātības līmenis
Uzlabojas personāla darba apstākļi
Biežāk uzdotie jautājumi (FAQ)
Automatizēta analītikas un brīdinājumu sistēma, kas paredzēta veselības aprūpes un medicīnas kvalitātes un efektivitātes paaugstināšanai, lai atvieglotu medicīnas personāla darbu pacientu aprūpē slimnīcās, veselības centros, pansionātos un rehabilitācijas centros.
Sistēma ir izstrādāta, lai noteiktu novirzes pacientu ikdienas aktivitātēs, un darbojas atbilstoši ārstniecības iestādes prasībām. Tā pieskata iestatīto telpu un brīdina aprūpētāju, ja rodas situācija ārpus ikdienas normas un medicīnas personāls var ātri reaģēt, rīkojoties atbilstoši situācijai.
- Noteikt nepamatotas temperatūras izmaiņas telpā,
- Trauksmes jeb palīdzības poga,
- Skaņas noteikšana (kliedzieni, trauksmes situācija),
- Ilgstoša, neizskaidrojama kustība istabā,
- Ārpus istabas vai WC pavadītā laika limitēšana,
- Gultā/ārpus gultas/pakritis uz zemes,
- Apgaismojuma noteikšana naktī (ieslēgts/izslēgts),
- Divvirzienu audio saziņa, paziņojumi skaļrunī,
- Asinsspiediena un asins skābekļa rādītāji,
- Iespējams integrēt ar citām slimnīcas sistēmām.
Slim Sensors var tikt savienots ar jebkuru ierīci - datoru, planšeti vai viedtālruni. Tas ir aprīkots arī ar skaļruni. Ja pacients izsauc palīdzību, sensors atskaņo signālu. Vajadzības gadījumā arī aprūpētājs to var izmantot sarunai ar pacientu. Aprūpētājiem nav jāaprauga pacienti vairākas reizes naktī, lai pārbaudītu, vai viņiem viss ir kārtībā. Visu palātu var uzraudzīt vienkāršāk - ar datoru vai viedtālruni. Tas savukārt nozīmē, ka nakts maiņā ir nepieciešams mazāk aprūpētāju.
Trauksmes gadījumā programmatūrai nodrošina iespēju saņemt un nosūtīt audiālus ziņojumus, kā arī saņemt vizuālu signālu no sensora, ja ir nodrošināta šāda funkcionalitāte un nepieciešamība. Vizuāla signāla padošanas gadījumā, nodrošina trauksmes mirkļa un pirms/pēc tā ierakstu vismaz 10 sekundes, kā arī tiešraides vizuālu materiālu.
- Iespēja aprūpēt vairāk pacientu ar mazāku personālu,
- Cilvēkresursu izmantošanas optimizēšana,
- Paātrināta reakcija uz bīstamām situācijām,
- Neierobežots ierīču skaits, kas saņem trauksmes signālus,
- Trauksmju nosūtīšana darbiniekiem,
- Augstāka aprūpes kvalitāte,
- Augstāks pacientu apmierinātības līmenis,
- Uzlabojas personāla darba apstākļi.
Galvenais sensors nodrošina 360° grādu vizuālu telpas kontroli gan dienas laikā, gan pilnīgas tumsas apstākļos, pielietojot 360° grādu IR starmeti, kā arī korpusā ievietotu kontaktu iekārtu, caur kuru ir iespējams pieslēgt papildus ārējo kontaktu iekārtas, pie kuras iespējams pieslēgt ārējos sensorus, logu, durvju, trauksmes pogu un ūdens līmeņa iekārtu pieslēgšanai un pārvaldīšanai.