+371 66100650 info@altas.lv

Braukšanas ātruma kontroles paraugdemonstrējums

Ceļu satiksmes drošības uzlabošana ar Mosy un mobilo videonovērošanas torni


Lai nodrošinātu ceļu satiksmes drošību, ātrumam ir izšķiroša nozīme negadījumu un starpgadījumu iznākumā. Ātruma pārsniegšana joprojām ir viens no galvenajiem ceļu satiksmes negadījumu un nāves gadījumu cēloņiem visā pasaulē. Pārmērīgs ātrums ne tikai palielina negadījumu iespējamību, bet arī saasina sadursmēs gūto traumu smagumu. Autovadītājiem ir jāapzinās sava ātruma ietekme uz satiksmes drošību un jāievēro piesardzība pie stūres.


Arī Latviijā braukšanas kultūra uz ceļiem aizvien nav spožā līmenī, to apliecina skaudrā CSN statistika. Tas skaidrojams gan ar jaunāka gadagājuma cilvēku tieksmi pašapliecināties, steigties, reizēm mazsvarīgu iemeslu dēļ, no punkta A uz punktu B, gan ar vecāka gadagājuma vadītāju nesalaužamo pārliecību par savu ilggadējo braukšanas / transportlīdzekļu vadīšanas prasmēm.


Lai arī ik gadu tiek uzlabots koplietošanas ceļu stāvoklis, autovadītāju medicīnisko pārbaužu kvalitāte, tiek veikta stingrāka braukšanas eksāmenu kontrole, kā arī veikti grozījumi Ceļu satiksmes likumā*, negadījumu skaits uz autoceļiem aizvien ir nepieļaujami augsts. Tādēļ, lai veicinātu drošāku pārvietošanos pa koplietošanas autoceļiem, ikvienu atbildīgo personu par braukšanas ātruma kontroli, t.sk., policijas pārstāvjus no Valsts un pašvaldības policijas iestādēm, aicinām piedalīties braukšanas ātruma kontroles demonstrējumā, kur starptautiski plaši pazīstams uzņēmums Mosy dalīsies savā pieredzē un jaunāko tehnoloģiju izmantošanā. Papildus būs iespējams iepazīties ar mobilā videonovērošanas torņa izmantošanas iespējām un aprīkojumu.


Mosy: inteliģents automašīnu ātruma kontroles risinājums, izmantojot Doplera radaru


MOSY ir daļa no Soitron Group, vadošā Eiropas IT uzņēmuma, kas darbojas Slovākijā, Bulgārijā, Čehijā, Polijā, Rumānijā, Turcijā un Apvienotajā Karalistē. Uzņēmumam ir starptautiski atzīti kvalitātes (ISO 9001), IT pakalpojumu pārvaldības (ISO 20000) un informācijas drošības (ISO 27001) sertifikāti.


MOSY ir jaudīga, integrēta, modulāra informācijas un sakaru tehnoloģiju platforma, kas palielina mobilo policijas darbinieku reaģēšanas spēju, efektivitāti un lietderību. Piedāvājot inteliģentu policijas auto, uzņēmums:

  • nodrošina mobilajām policijas vienībām visus nepieciešamos operatīvos un informācijas rīkus vienā kompaktā platformā, lai apkarotu noziedzību un nodrošinātu likumu ievērošanu;
  • atvieglo reāllaika mijiedarbību, efektīvu koordināciju un ātru informācijas apmaiņu starp policijas vienībām un vadības centriem;
  • ietaupa policijas laiku, automatizējot, racionalizējot un paātrinot ikdienas procesus.

KĀ TAS DARBOJAS?

Doplera radara sensors, kas uzstādīts zem operatīvā transportlīdzekļa priekšējā pārsega, ļauj veikt mērījumus no stāvoša transportlīdzekļa, kā arī esot "kustībā". Lietotāja saskarne ir pieejama tieši no automašīnas skārienekrāna. Ja tiek konstatēta ātruma pārsniegšana, sistēma izveido "pierādījumu paketi" (mērījumu protokolu - virkne ar metadatiem, fotoattēliem vai pat video). Tai ir konfigurējami parametri (1 vai 2 joslas, mērījumi tuvojoties, attālinoties vai abos virzienos, aktivizēšanas ātruma iestatīšana).

Sistēma darbojas:

Gan dienā, gan naktī

Braukšanas vai stāvēšanas laikā

Gan tuvojoties, gan attālinoties

Līdz pat otrajai vai trešajai joslai

MOSY MODUĻU "VIEGLAIS" RISINĀJUMS

Transportlīdzekļa centrālais komponents - telemātikas automobiļa dators Q*box - ir aizstāts ar mikroprocesoru blokiem (MPU). Katrs MPU apstrādā (video) datus no vienas ANPR kameras vai divām videonovērošanas kamerām, vai datus no citiem avotiem (radara, biometriskās skenēšanas ierīcēm). Transportlīdzeklī uzstādīto MPU skaits ir atkarīgs no pieprasītā ANPR un videokameru skaita. Tas ļauj nodrošināt patiesu modularitāti un optimizēt uzstādīšanas sarežģītību. Papildus videonovērošanas 360˚ skatam tas ļauj uzstādīt arī 4 vai pat vairāk ANPR kameru.


SPEEDDETR

Papildus jau esošajai mobilajai (transportlīdzeklī uzstādītajai) ātruma mērīšanas sistēmai ar Doplera radaru, Mosy ir ieviesis jaunu, efektīvāku, mazāku un vieglāk uzstādāmu Doplera radara sensoru, kas darbojas 77 GHz joslā. Tas ļauj paralēli mērīt ātrumu vairākiem mērķiem (transportlīdzekļiem) un optimizēt uzstādīšanu.


SPEEDDETV

Ar šo jauno funkcionalitāti ir ieviesti uz posmiem balstītus mobilos (transportlīdzeklī) ātruma mērījumus. Sistēma nemēra mērķa transportlīdzekļa tūlītēju ātrumu ar Doplera radaru, bet aprēķina tā vidējo ātrumu īsā laika intervālā / nobrauktajā attālumā, izmantojot videonovērošanas un ANPR kameru datus un salīdzinot mērķa transportlīdzekļa ātrumu ar savu ātrumu, kas iegūts no augstas precizitātes GNSS/INS moduļa.

Šī funkcionalitāte ļauj uzlabot uzstādīšanas un darbības efektivitāti, jo nav nepieciešams uzstādīt un uzturēt jutīgu radara sensoru.Mobilais videonovērošanas tornis: efektīvs pārvietojams risinājums ātruma kontroles un apkārtējās vides drošības uzlabošanas risinājums


Aizsardzības tehnoloģiju jomā, kas pastāvīgi attīstās, videonovērošanas torņi ir kļuvuši par lielisku risinājumu visaptverošai uzraudzībai un aizsardzībai. Šīs augstās konstrukcijas, kas aprīkotas ar modernām kamerām un uzraudzības sistēmām, kalpo kā sargsuņi, modri uzraugot apkārtni un novēršot potenciālos draudus. Iedziļināsimies videonovērošanas torņu pasaulē un izpētīsim to nozīmi mūsdienu drošības risinājumos.


Šie videonovērošanas torņi piedāvā efektīvus skatu punktus, nodrošinot drošības speciālistiem skatu uz apkārtējo vidi no 6 m augstuma. Šīs konstrukcijas, kas paceļas virs sabiedrības galvām, piemēram, masveida pasākumos, nodrošina visaptverošu video pārklājumu un uzlabotu situācijas izpratni.


Daudzpusība un pielāgojamība


Viena no galvenajām videonovērošanas torņu priekšrocībām ir to daudzpusība un pielāgojamība dažādām vidēm un drošības vajadzībām. Neatkarīgi no tā, vai tie tiek izmantoti pūļa pārvaldībai lielos pasākumos, perimetra aizsardzībai rūpnieciskos objektos vai plašu teritoriju, kurās iespējami drošības pārkāpumi, uzraudzībai, videonovērošanas torņus var pielāgot un konfigurēt, lai tie atbilstu īpašām prasībām. To modulārā konstrukcija un mobilitāte padara tos ideāli piemērotus pagaidu izvietošanai vai mainīgām drošības prioritātēm, nodrošinot drošības operāciju elastīgumu un mērogojamību, kā arī vandāldrošu drošības tehniku.


Braukšanas ātruma kontroles demonstrējums

Braukšanas ātruma kontroles paraugdemonstrējumā simulēsim dažādus braukšanas scenārijus, lai parādītu, kā iespējams efektīvi noteikt precīzu transportlīdzekļu braukšanas ātrumu, transportlīdzekļu identificēšanu esot kustībā un mūsdienīgo tehnoloģiju iespējas personu identifikācijā esot notikuma vietā. Demonstrējot sakarību starp ātrumu un operatīvu policijas darbinieku rīcību, mūsu mērķis ir veicināt autovadītāju braukšanas kultūras uzlabošanu un izpratni par to, cik svarīgi ir ievērot ātruma ierobežojumus.


Demonstrējums par braukšanas ātrumu ir spēcīgs atgādinājums par ātruma izšķirošo lomu ceļu satiksmes drošībā. Veicinot izpratni, atbildīgu braukšanu un piedāvājot inovatīvus risinājumus, piemēram, Mosy produktus, mēs varam kopīgiem spēkiem radīt drošākus ceļus visiem. Pievienojieties mums mūsu misijā, lai padarītu ātruma drošību par prioritāti un glābtu dzīvības uz mūsu ceļiem. Kopā mēs varam virzīties uz drošāku nākotni.Ceļu satiksmes likuma 4. panta 1. punkts nosaka, ka: "Ceļu satiksmes vispārējo pārvaldi realizē Ministru kabinets un pašvaldības atbilstoši savai kompetencei."

Pierakstīties to leave a comment
Aicinām apmeklēt ALTAS ielu Baltijas Drošības konferencē