+371 66100650 info@altas.lv

Hanwha Vision laiduši klajā līdz šim izdevīgāko videonovērošanas produktu klāstu - A sēriju

Dienvidkorejas drošības risinājumu uzņēmums Hanwha Vision laidis klajā jaunu produktu sēriju - A sēriju - un spēs piedāvāt klientiem augstas kvalitātes kameras un ieraksta serverus budžeta produktu klāstā. Līdz šim lielie un ārpus Ķīnas esošie ražotāji, tostarp Hanwha Vision, ir izvairījušies tiešā veidā konkurēt ar Ķīnas produktiem to galvenajās pozīcijās - lētu komerciālo kameru.

Četrpadsmit A sērijas kameru modeļu klāsts piedāvā daudzveidīgu lietojumu maziem un vidējiem objektiem mazumtirdzniecības, viesmīlības un komerciālās telpās. Tās ir pieejamas kupolveida, lodveida un plakanās lēcas dizaina konstrukcijās, ar 4 MP un 2 MP izšķirtspēju, ar NDAA (National Defense Authorization Act) atbilstību, lai nodrošinātu uzticamu kiberdrošību, un ir sertificētas lietošanai ārpus telpām, izmantojot IP66 klasi. Kameras ir papildinātas ar A sērijas NVR, kas ļauj pārraudzīt līdz pat 4K izšķirtspēju, nodrošinot izcilu skatīšanās pieredzi.

Tagad Hanwha Vision piedāvā lētāko A sēriju, kuras mērķis ir konkurēt ar vadošajiem Ķīnas ražotājiem, lai spētu rast risinājumu klientiem, kuriem ir svarīgi iegūt augstāko iespējamo kvalitāti par ierobežota budžeta cenu. Šajā bloga rakstā tiks aplūkota konkurences dinamika un iespējamās problēmas un iespējas.


Īstermiņa vai ilgtspējīga izvēle?

Lielākā daļa ārpus Ķīnas esošo ražotāju izvairās no tā, ko vadītāji parasti dēvē par ātrajiem biznesiem jeb "run-rate business", kas ir redzams arī daudzu Latvijas izplatītāju piedāvājumā - ļoti lētas kameras un ieraksta sistēmas, kurus parasti mazāki video novērošanas kameru pircēji iegādājas uzreiz bez rūpīgas izvērtēšanas, lai veiktu kādus mazākus darbus.

Loģiski, ka Ķīnas ražotāji ir aptvēruši milzīgu Ķīnas iekšzemes mēroga tirgu, realizējot stratēģiju pārdot par ļoti zemām cenām, kā arī uzņēmumi iegulda lielus līdzekļus vietējai pārdošanai un mārketingam. Tā rezultātā pārstāvēto zīmolu produkti ir kļuvuši par visizplatītāko izvēli zemo cenu kategorijā. Tāpat ražotājiem ir pieejami risinājumi, kas radīti, lai konkurētu ar atpazīstamākajiem Eiropas un ASV ražotājiem, tomēr šī bloga ieraksta ietvaros mēs koncentrēsimies uz budžeta produktu klāstu. Tāpat neapskatīsim to kameru klāstu, kura cena ir tikai nedaudz augstāka par kameru mulāžām.

Mēs skaidri apzināmies situācijas, kad klienta izvēle tiek izdarīta izvērtējot tikai cenu. Ja biznesa nepieciešamība ir īstermiņa vienkāršam risinājumam, piemēram, pagaidu objektos, vienkāršas pārraudzības apstākļos, privātpersonu vajadzībām un tamlīdzīgos gadījumos. Tāpēc jaunās Hanwha Vision A sērijas iespējas novērtējām atbilstoši to konkurentu modeļiem.

A sērijas pārskats

A sērijas kameras ir izstrādātas tā, lai nodrošinātu augstākās kvalitātes video, kas uzlabo operatora informētību un izpratni par notikumiem. Tās nodrošina maksimālo kadru uzņemšanas ātrumu 30 kadri sekundē. Iebūvēta infrasarkanā starojuma un objektīva izkropļojumu korekcija nodrošina detalizētus attēlus, kas atvieglo operatora pārraudzību. 

Tikmēr True Wide Dynamic Range nodrošina kompensāciju pret aizmugurējo apgaismojumu, lai nodrošinātu skaidrus attēlus visos apgaismojuma apstākļos. Gaiteņa skata funkcija nodrošina iespēju pārraudzīt šauras vietas, piemēram, garus koridorus un gaiteņus, ar vertikālu redzamības lauku, kas ir pagriezts par 90°, 180° un 270°.

Jaunajā baltās gaismas kamerā ANE-L7012L ar plakano lēcu var izmantot silti baltu gaismu kā papildinājumu tumšām ainām, lai atturētu no antisociālas uzvedības, ielaušanās un zādzībām. Tai ir iebūvēta inteliģenta videoanalītika, kas ietver virtuālo zonu, virtuālo līniju un kustības noteikšanu. Ja tiek pamanīta persona, kas pārkāpj virtuālo līniju vai ieiet virtuālajā zonā, gaismu var automātiski ieslēgt kā vizuālu brīdinājumu vai lai apgaismotu tumšas zonas.

Priekšrocības

  • Integrēta infrasarkanā gaisma (IR)
  • Plašs dinamiskais diapazons (WDR)
  • Piemērots izmantošanai ārpus telpām
  • Varifokālās / motorizētās opcijas

Iespējamie trūkumi

  • Maksimālā izšķirtspēja 4 MP
  • Nav iebūvētu baltās gaismas diožu
  • Pieejama tikai pamata analītikas funkcionalitāte, bez AI

Kvalitatīvs risinājums - A sērijas NVR

A sērijas kameras papildina virkne augstas kvalitātes, pieejami tīkla video ieraksta serveri jeb NVR, kas nodrošina operatoriem pilnīgu pārskatu par sarežģītām ainām. A sērijas 4CH, 8CH un 16CH NVR atbalsta kameru izšķirtspēju līdz pat 4K, un operatori var piekļūt ierakstiem ar dažādām iespējām. Tās ietver P2P savienojumu izmantošanu, ko var ātri izveidot, izmantojot QR kodu, vai izmantojot Wisenet Viewer, lai viegli veiktu uzraudzību Windows vai Mac personālajos datoros, kā arī izmantojot Wisenet mobilo lietotni attālinātai uzraudzībai. Neatkarīgi no tā, kur atrodas operatori, viņi var uzraudzīt vai pārskatīt visus notikumus objektā reāllaikā.

Cenu politika

Hanwha Vision A sērijas videonovērošanas kameru ieteicamā mazumtirdzniecības cena ir sākot no 140 EUR, kas ir konkurētspējīga ar Ķīnas ražotāju populārāko sēriju videonovērošanas kamerām. Piedāvātās cenas ir zemākas nekā tiešajiem konkurentiem, kuru zemākās cenas modeļi mazumtirdzniecībā tiek pārdoti sākot no 225 līz 275 EUR robežās.


Ilustrācija 1. Tirgus izmaiņas pēc IPVM datiem 2021. gadā.

Inteliģenta analītika bez licencēm

A sērija ir aprīkota ar inteliģento video analītiku, lai uzlabotu situācijas izpratni un brīdinātu operatorus par neparastām darbībām, vienlaikus samazinot viltus trauksmes signālu skaitu. Analītiskās zonas, piemēram, zonas noliktavā vai autostāvvietā, var iestatīt tā, lai tās iedarbinātu trauksmes signālus. Kameras spēj precīzi noteikt objektus, kas ienāk noteiktā zonā vai iziet no tās. Tādējādi operatori reāllaikā saņem brīdinājumus par visiem notikumiem, kas notiek objektā, lai aktīvāk un ātrāk reaģētu drošības jomā. Video analītika atbalsta arī grāmatzīmju meklēšanu, lai palīdzētu operatoriem ātri atrast attiecīgos ierakstus pēc notikuma izmeklēšanai. Turklāt var kopīgot brīdinājumus par iespējamiem kameras viltojumiem vai gadījumiem, kad kamera pēkšņi zaudē fokusu. Tas nodrošina, ka kameras nepārtraukti darbojas, lai operatoriem nodrošinātu skaidrus ierakstus.

Ko darīs Ķīnas ražotāji?

Ir vērts papildus aizdomāties arī par to, ar kādiem pretpasākumiem Ķīnas ražotāji šobrīd centīsies atbildēt Hanwha Vision. Viens no acīmredzamiem pretpasākumiem ir vēl vairāk pazemināt cenas. Cik tālu Ķīnas ražotāji aizies, lai mazinātu Hanwha Vision konkurētspēju ar A sērijas kamerām - mums tāda informācija nav pieejama.

Iespējams, ka Ķīnas ražotāji uzskata Hanwha Vision par visnopietnāko draudu savam mazo un vidējo uzņēmumu biznesam, ņemot vērā uzņēmuma relatīvi lielo tirgus daļu un potenciālu. Ar jauno A sēriju ALTAS IT saskata iespēju paplašināt savu risinājumu pieejamību arī tajos sektoros, kuros līdz šim noteicošais bija cenas faktors.


Ilustrācija 2. Tirgus izmaiņas no 2014. līdz 2021. gadam pēc IPVM datiem.

Pierakstīties to leave a comment
Drošības sistēmu automatizācijas ieguvumi
tika analizēti Nordic SecTech Summit 2023 ietvaros