+371 66100650 info@altas.lv

Drošības sistēmu automatizācijas ieguvumi

tika analizēti Nordic SecTech Summit 2023 ietvaros

Vadošais drošības risinājumu izplatītājs Baltijā - ALTAS IT - pēc iepriekšējā 2022. gadā veiksmīgi aizvadītā pasākuma, arī 2023. gadā organizēja Nordic SecTech Summit 2023 jeb Ziemeļeiropas drošības tehnoloģiju samitu. Pasākuma ietvaros tika aktualizēti jautājumi par "Drošības sistēmu automatizāciju", kā arī priekšrocībām un ieguvumiem, ko tā sniedz.

ALTAS IT Biznesa attīstības direktors Oskars Pirags pauda, ka “Drošības sistēmu automatizācijai mūsdienās ir ļoti liels potenciāls, jo tās attīstās ļoti strauji, ļaujot spert nākošo organizācijas modernizācijas soli un izmantot ieguvumus, ko mūsdienu tehnoloģijas spēj dot. Organizācijām nevajadzētu novērtēt drošības sistēmu automatizāciju par zemu. Ieguvumi ilgtermiņā ir ievērojami - gan finansiāli, gan no cilvēku resursu optimizācijas puses, gan arī no sistēmu pārvaldības vienkāršošanas, kas, savukārt, atvieglo ikdienas darbu saistībā ar drošības pasākumiem atbildīgajām personām. 

Tāpēc aicinu cilvēkus izkāpt no vecmodīgas domāšanas, un no vairākiem fiziskiem sargiem pāriet uz mazāku to skaitu, ļaujot daļu darba veikt sistēmai patstāvīgi. Izmaksas, kas saistītas ar drošas automatizācijas izveidošanu, vērtējot pret ieguvumiem, ir to vērtas, ja vien organizācijas saprot, ka virzība uz automatizācijas palielināšanu ir jāveic uzmanīgi un apzināti, izmantojot pakāpenisku pieeju.

Un, lai gan pirmās ieviešanas un citi eksperimenti ir ļoti iepriecinoši, patiesībā mēs joprojām esam šīs disciplīnas sākumposmā. Sistēmas automatizācijas panākumu atslēga ir mērķtiecīga sistēmas nākotnes koncepta teorētiskā izveide, rūpīga atbilstošo komponenšu izvēle, pārejas plāna sastādīšana, darbinieku apmācības un pieturēšanās pie procedūrām arī “jaunajā” drošības ikdienā. Atcerieties, ka tehniskās drošības sistēmas neguļ, neslimo, neiet atvaļinājumos un nav pakļautas citiem cilvēciskajiem faktoriem. Uzstādot jeb modernizējot sistēmas, jau plānošanas pirmsākumos sāciet domāt vairākus gadus uz priekšu. Tas, ka šodien jums nav aktuāla automatizācija, pēc pāris gadiem būs - tas ir fakts. Tāpēc pievērsiet uzmanību objekta drošības sistēmu izbūves niansēm jau projekta pirmsākumos, lai izmantojamās iekārtas nākotnē būtu spējīgas automatizēties un jums nebūtu jāveic visu sistēmas komponenšu nomaiņa.

Oskars Pirags aicināja ikvienu interesentu apmeklēt pasākumu tādēļ, ka 2023. gada izvēlētā tēma kļūst arvien aktuālāka ne tikai Latvijas robežās. Mūsu uzņēmumā ir novērots, ka jau ilgāku laiku ir pamanāma tendence gan mazās, gan lielās organizācijās automatizēt procesus, tādējādi samazinot darba spēka resursus. Drošības profesionāļi arvien vairāk un biežāk izzina un uzmanības centrā fokusē tieši šo jomu. Un šī konference ir izcili piemērota tiem, kas vēlētos, taču vēl šaubās par drošības sistēmu automatizāciju savā pārvaldījumā.
21. septembrī Rīgā, Jaunās Teikas telpās "FANTADROMS" uz lielās skatuves bija iespējams vienkopus dzirdēt pieredzes stāstus no lielākajiem Eiropas uzņēmumu pārstāvjiem, piemēram, Raimo Heinam (Forus valdes loceklis, digitālo un mobilo pakalpojumu biznesa līnijas vadītājs), Oskara Cēra (VAS "Valsts nekustamie īpašumi" drošības direktors), kā arī drošības industrijas ekspertus - Jāni Sārtu (NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktors), Glenn Schoen (Boardroom @ Crisis BV dibinātājs un vadītājs, krīzes un drošības vadības konsultants) un citus.

Paralēli runātāju pieredzes stāstiem un aktuālākās informācijas nodošanai uz galvenās skatuves, notika arī profesionāla izstāde, kur savus risinājumus prezentēja vairāk nekā 15 pasaules vadošie drošības tehnoloģiju ražotāji, piemēram, Hanwha Vision, MOBOTIX, Digifort, STid, kā arī jauni un vēl Latvijā neiepazīti drošības risinājumu inovatori kā Flasheye, Microsens u.c. Izstādē iesaistītie ražotāji ikvienam apmeklētājam sniedza svarīgāko informāciju par drošības sistēmu automatizāciju un iepazīstināja ar sava veida nākotni.

Papildus norisinājās iepriekš minēto ražotāju risinājumu paraugdemonstrējumi, kur dažādus automatizācijas scenārijus bija iespējams apskatīt praktiski, tehnoloģiju darbnīcās un salīdzināt to varējumu no pagātnes ar mūsdienu iespējām. 

Ja vēlies iegūt papildu zināšanas - reālus pieredzes stāstus, drošības nozares ekspertu viedokļus un reālus case-study par organizācijas drošības automatizāciju un ne tikai, reģistrējies nākošajam pasākumam: www.nordicsectechsummit.eu/

Lai saņemtu informāciju presei un plašsaziņas līdzekļiem, lūdzu, sazinieties ar: Sanita Meijere, Pasākuma koordinatore, e-pasts saziņai: info@nordicsectechsummit.eu 

Līdz Nordic Sectech Summit 2024 atlicis:

Pierakstīties to leave a comment
Cyber Regulation: Sovereignty Through Open Solutions