NIS2 direktīva ir liels solis drošības nozarē, kas nodrošina, ka ikviens ražotājs, kurš vēlas darboties ES dalībvalstīs, ievēro stingrus standartus. Izvēloties neuzticamu videokameru ražotāju, pastāv risks ne tikai saistībā ar apkopotajiem datiem (kas var būt sensitīvi un personiski), bet arī ar lielāku kiberuzbrukumu iespēju.
Par NIS2
NIS2 ir direktīva, ko Eiropas Parlaments un Eiropas Savienības Padome pieņēma 2020. gada decembrī. ES dalībvalstīm līdz 2024. gada oktobrim NIS2 direktīva bija jāievieš savos tiesību aktos, lai izpildītu īpašus pasākumus, kuru mērķis ir uzlabot tīklu un informācijas sistēmu kiberdrošību visā ES. Kā digitālo pakalpojumu sniedzējam Hanwha Vision ir regulāri jāveic riska novērtējumi, lai identificētu un novērtētu jebkādus riskus saviem tīkliem un informācijas sistēmām, jāievieš atbilstoši drošības pasākumi, lai mazinātu novērtējumos identificētos riskus, un jāziņo valsts iestādēm par kiberdrošības incidentiem.
Hanwha Vision A sērijas kameras ir izstrādātas atbilstoši kiberdrošības prasībām, kas ir nepieciešamas, lai nodrošinātu atbilstību NIS2. Šīs kameras ne tikai nodrošina augstas kvalitātes videonovērošanu, bet tajās ir integrētas arī uzlabotas funkcijas, piemēram:
- LDC objektīva izkropļojumu korekcija: nodrošina dabisku attēlu reproducēšanu bez izkropļojumiem
- Dažādu izšķirtspēju opcijas: 4 MP un 2 MP varianti, kas pielāgoti dažādām monitoringa situācijām
- Pieejamā video analīze: papildus licences maksai ļauj uzraudzīt un reaģēt uz neparastām situācijām reāllaikā
- Uzticama kiberdrošība: Atbilst NDAA (National Defense Authorization Act) prasībām par uzticamu piegādes ķēdes drošību
Nākotnes drošība
Izvēloties uzticamu ražotāju, piemēram, Hanwha Vision, kas var pierādīt savu gatavību izpildīt NIS2 prasības un kam ir stabila kiberdrošības prakses vēsture, jūs varat nodrošināt savas organizācijas drošību nākotnē - izvēloties drošības sistēmu ražotāju, kas nopietni izturas pret kiberdrošību, jūs varat nodrošināt, ka jūsu videonovērošanas sistēma ir gatava ne tikai šodienas prasībām, bet arī nākotnes izaicinājumiem.
Iepriekš minētā direktīva attiecas gan uz būtisko pakalpojumu sniedzējiem (OES), gan digitālo pakalpojumu sniedzējiem (DSP). OES sniedz svarīgus pakalpojumus ekonomikai vai sabiedrībai, savukārt DSP piedāvā tiešsaistes pakalpojumus plašam lietotāju lokam. Kā video tehnoloģiju ražotājs Hanwha Vision ietilpst DSP kategorijā.
NIS2 paplašina prasības DSP, lai nodrošinātu, ka tie veic atbilstošus pasākumus savu tīklu un informācijas sistēmu risku pārvaldībai.
DSP ir:
- pilnībā atbilst Kiberdrošības likuma prasībām;
- veikt regulārus riska novērtējumus, lai noteiktu un novērtētu riskus savos tīklos un informācijas sistēmās;
- īstenot atbilstošus drošības pasākumus, lai samazinātu riskus;
- ziņot par kiberincidentiem kompetentajām valsts iestādēm;
- sadarboties ar kompetentajām iestādēm kiberincidentu gadījumos.
Vairāk informācijas par NIS2 direktīvas pielāgošanu savām drošības tehnoloģijām, iespējams saņemt arī Kārlis Apalups (Akadēmiskās maģistra programmas "Organizācijas drošības vadība" direktors, Biznesa augstskola Turība un drošības uzņēmumu grupas "ZEVS" vadītājs) vadītajā sesijā, nesen notikušajā drošības tehnoloģiju samitā "Nordic SecTech Summit 2024":