+371 66100650 info@altas.lv

Kiberdrošības nepieciešamība:

Kāpēc jūsu videonovērošanas kamerām vajadzētu izvairīties no publiskā Wi-Fi tīkla?
2024. gada 11. septembris by
Kiberdrošības nepieciešamība:
Sanita Meijere

Dažiem darbiniekiem, kuriem jāstrādā attālināti, ceļojot vilcienos un strādājot kustībā, var būt nepieciešama papildu apmācība, lai saprastu, kā droši izmantot publiskos Wi-Fi pakalpojumus. Viltus publiskie Wi-Fi tīkli, kas bieži vien kafejnīcās tiek pasniegti kā bezmaksas Wi-Fi, var padarīt galalietotājus neaizsargātus pret informācijas ievadīšanu nedrošos publiskajos serveros.


Izglītojot savus lietotājus par drošu publiskā Wi-Fi lietošanu un kopējām pazīmēm, pēc kurām atpazīt iespējamo krāpšanu, palielināsiet uzņēmumu informētību un samazināsiet risku.

Ikviens drošības eksperts saprot, cik svarīgi ir aizsargāt ne tikai fiziskās telpas, bet arī digitālās ekosistēmas, kas stiprina mūsu uzraudzības infrastruktūru. Slēgtā videonovērošanas sistēmu integrācija drošības tehnoloģiju jomā ir kļuvusi par visaptverošu parādību, kas nemitīgi attīstās, taču to savienošana ar publisko Wi-Fi ievieš apdraudējumu spektru, kas prasa mūsu uzmanību un proaktīvu to mazināšanu.

Gan drošības speciālistiem, gan uzstādītājiem ir svarīgi apzināties ne tikai šo sistēmu jaudu, bet arī to neaizsargātību. Šajā rakstā tiek izgaismotas piecas videonovērošanas kameru savienošanas ar publisko Wi-Fi bīstamība un uzsvērta nepieciešamība ieguldīt līdzekļus kiberdrošos un sertificētos videonovērošanas risinājumos.

Publiskais Wi-Fi: Kiberdraudu augsne

Savienojot videonovērošanas kameras ar publisko Wi-Fi, jūsu uzraudzības infrastruktūra ir pakļauta neskaitāmiem kiberapdraudējumiem. Ar publisko Wi-Fi saistītie riski apdraud jūsu drošības sistēmas integritāti, sākot no nesankcionētas piekļuves līdz datu pārtveršanai.

Publiskie Wi-Fi tīkli ir pazīstami ar to, ka tajos nav uzticamu šifrēšanas protokolu. Šī neaizsargātība pārvērš ētera viļņus par rotaļu laukumu kibernoziegumu veicējiem. Negodprātīgas personas var pārtvert videonovērošanas kameru datu pārraides, klusi novērot un, iespējams, izmantot sensitīvus ierakstus.

Man-in-the-Middle uzbrukumi: Neredzamo pārtveršana

Ņemnot vērā, ka publiskajos Wi-Fi tīklos bieži vien nav šifrēšanas protokolu, kas nepieciešami sensitīvu datu aizsardzībai. Videonovērošanas sistēmām, kas uztver svarīgus kadrus, šī neaizsargātība rada ievērojamu risku, kas var novest pie nesankcionētas piekļuves un datu aizsardzības pārkāpumiem.

Kiberdraudu jomā "cilvēks pa vidu" (Man-in-the-Middle, MitM) uzbrukumi ir nopietns pretinieks. Izmantojot publiskā Wi-Fi nenodrošinātību, uzbrucēji var atrasties starp videonovērošanas kameru un tās galamērķi, pārtverot un manipulējot ar pārraidītajiem datiem.

Neatbilstošas autentifikācijas slazds

Vāji autentifikācijas mehānismi un pavirši drošības protokoli rada vidi, kurā kiberuzbrucēji var izmantot dažādas metodes, lai apdraudētu videonovērošanas kameru integritāti un funkcionalitāti. Publiskajos Wi-Fi tīklos šie autentifikācijas pasākumi parasti ir pavirši veidoti. Tas nozīmē, ka apņēmīgs kiberuzbrucējs var izmantot vāju piekļuves kontroli, lai iekļūtu jūsu videonovērošanas tīklā, apdraudot tā integritāti un padarot to uzņēmīgu pret manipulācijām.

Tāpat bieži vien šiem tīkliem nav stingras piekļuves kontroles. Tas savukārt paver durvis nepiederošām personām, kas vēlas iekļūt jūsu videonovērošanas kameru tīklā. Iekļuvuši iekšā, viņi var mainīt kameras iestatījumus, manipulēt ar ierakstiem vai, vēl ļaunāk, iegūt piekļuvi plašākai drošības infrastruktūrai.

Sertificēta videonovērošana: Uzticamības un izturības garantija pret konfidencialitātes apdraudēšanu

Videonovērošanas kameras uztver svarīgus kadrus, kas bieži ir sensitīvi vai konfidenciāli. Publiskais Wi-Fi pakļauj šos datus pārtveršanai, kas var izraisīt konfidencialitātes pārkāpumus. Neatkarīgi no tā, vai runa ir par uzņēmuma drošību vai sabiedrības drošību, šādu datu kompromitēšana var radīt nopietnas sekas.

Ieguldījumi kiberdrošos un sertificētos videonovērošanas risinājumos ir ne tikai izvēle - tā ir nepieciešamība. Sertificētas sistēmas tiek pakļautas stingrai testēšanai, lai nodrošinātu to noturību pret kiberapdraudējumiem, nodrošinot stabilu aizsardzību pret nesankcionētu piekļuvi un datu aizsardzības pārkāpumiem.

Drošības ekosistēmas nākotnes nodrošināšana

Drošības tehnoloģiju jomā modrība sniedzas pāri fiziskajiem perimetriem - tā skar arī digitālo sfēru, kur datu integritāte ir vissvarīgākā. Drošības speciālistiem un uzstādītājiem ir izšķiroša loma mūsu kolektīvās aizsardzības stiprināšanā pret kiberdraudiem.

Ņemot vērā, ka drošības tehnoloģijas turpina attīstīties ik dienas, ir ļoti svarīgi, lai jūsu uzstādītā / integrētā sistēma būtu droša arī nākotnē. Sertificētas videonovērošanas sistēmas ne tikai atbilst pašreizējiem kiberdrošības standartiem, bet ir izstrādātas tā, lai pielāgotos jauniem draudiem, nodrošinot jūsu drošības infrastruktūras ilgmūžību un atbilstību.

Drošības sistēmu integrācijas speciālistiem un gala lēmuma pieņēmējiem jeb drošības glabātājiem šo draudu apzināšanās ir pirmais solis ceļā uz elastīgu drošības infrastruktūru izveidi. Pievēršot pastiprinātu uzmanību digitālajā telpā notiekošajam un investējot šķietami vairāk jau šodien, ikviens būs ieguvējs rīt.

Lai gan publiskais Wi-Fi ir ērts, tas tomēr ir kiberrisku mīnu lauks. Mūsu kolektīvā atbildība ir palielināt modrību digitālajā zonā, izvēloties drošus savienojamības risinājumus un nostiprinot mūsu videonovērošanas iekārtas pret neredzētiem draudiem, kas slēpjas bezvadu spektrā.

Tātad, izvairoties no publiskā Wi-Fi slazdiem un izmantojot sertificētus videonovērošanas risinājumus, mēs ne tikai uzlabojam savas drošības iekārtas, bet arī veicinām drošāku un noturīgāku nākotni.