+371 66100650 info@altas.lv

Drošības sistēmas un to nozīme mūsdienu uzņēmējdarbībā

Mūsdienu strauji mainīgajā uzņēmējdarbības vidē drošības sistēmām ir izšķiroša nozīme aktīvu aizsardzībā, nepārtrauktības nodrošināšanā un drošas vides radīšanā darbiniekiem un klientiem. Tāpēc drošības sistēmas ir kļuvušas par neatņemamu mūsdienu uzņēmējdarbības sastāvdaļu. Ar tehnoloģiju attīstību un pieaugošajiem draudiem, uzņēmumi visā pasaulē meklē inovatīvus risinājumus, lai aizsargātu savus īpašumus, darbiniekus un datus.

Kā jau zināms, mūsdienu drošības sistēmas ir aprīkotas ar augstas izšķirtspējas kamerām un video analītiku. Šīs kameras ļauj uzņēmumiem uzraudzīt savas telpas reāllaikā, palīdzot novērst noziegumus un nodrošināt drošu darba vidi. Turklāt videoieraksti var būt ļoti svarīgi izmeklēšanā un pierādījumu vākšanā. Šajā rakstā aplūkosim MOBOTIX un Hanwha Vision drošības risinājumus, kā arī to priekšrocības un pielietošanas iespējas.

MOBOTIX - gudras videonovērošanas sistēmas

Mūsdienu biznesa drošības pamatā ir spēja paredzēt iespējamos draudus, novērst drošības pārkāpumus, atklāt anomālijas un dinamiski reaģēt. Tehnoloģiju attīstība, jo īpaši mākslīgā intelekta (AI) un mašīnmācīšanās integrācija, ir revolucionizējusi to, kā drošības sistēmas analizē riskus un reaģē uz tiem.
MOBOTIX piedāvā augstākās klases videonovērošanas sistēmas, kas izceļas ar savu tehnoloģisko pārākumu. Videonovērošanas kameras ir aprīkotas ar mākslīgo intelektu (AI) un padziļinātas mācīšanās tehnoloģijām (deep-learning), kas ļauj automātiski atpazīt aizdomīgas darbības un laicīgi reaģēt, lai tās novērstu. Turklāt, MOBOTIX piedāvā termokameru risinājumus, kas var palīdzēt noteikt siltuma avotus un identificēt potenciālos draudus pat pilnīgā tumsā​.

Galvenās MOBOTIX priekšrocības:

 • Termogrāfija: MOBOTIX termokameras ļauj noteikt temperatūras svārstības un identificēt pārkaršanu vai aizdomīgas aktivitātes.
 • Mākslīgais intelekts un padziļināta mācīšanās: automatizēta draudu noteikšana un ziņošana, samazinot cilvēka iejaukšanās nepieciešamību.
 • Viedā integrācija: integrēti risinājumi, kas darbojas kopā ar citām drošības sistēmām, nodrošinot pilnīgu drošības ekosistēmu.
 • Decentralizētā arhitektūra: katrs kameru 'mezgls' darbojas neatkarīgi, nodrošinot sistēmas nepārtrauktību pat vienas kameras kļūmes gadījumā.

Hanwha Vision - inovatīvi drošības risinājumi

Hanwha Vision ir vēl viens ievērojams drošības sistēmu ražotājs, kas piedāvā plašu drošības kameru un risinājumu klāstu. Hanwha Vision kameras izceļas ar augstas izšķirtspējas attēlu kvalitāti un uzlabotām analītiskajām iespējām, piemēram, sejas atpazīšanu un objektu izsekošanu.

Lai gan mākslīgā intelekta sasniegumi ir piesaistījuši visas pasaules iztēli, pierādītu, reāli izmantojamu šīs tehnoloģijas pielietojumu ir krietni mazāk.

Tomēr, kā apstiprināja Hanwha Vision nesen veiktais pētījums, video ar mākslīgo intelektu ir stabili iesakņojušies tādās nozarēs kā ražošana, mazumtirdzniecība un viedās pilsētas. Tas atklāj, ka gandrīz viena trešdaļa uzņēmumu vadītāju apsver videokameras ar mākslīgo intelektu kā veidu, kā uzlabot rentabilitāti, izmaksu kontroli un darbības efektivitāti. Raugoties perspektīvā, tas ir gandrīz divreiz vairāk nekā to vadītāju skaits, kas apsver automatizācijas un robotizācijas iespējas.

Tomēr entuziasms attiecībā uz video tehnoloģijām ar mākslīgo intelektu ir tikai daļa no ceļa uz ieviešanu. Lai organizācijas patiesi izmantotu video ar mākslīgo intelektu, ir jāpārvar daži šķēršļi. Tie ietver:

 • uzskatāmā nepieciešamība apmācīt tehnoloģiju un tās ieviešanu;
 • kiberdrošības ietekme;
 • tehnoloģijas briedums;
 • neskaidrība par ieguldījumu atdevi (ROI);
 • vadības atbalsts.

Par laimi, šos šķēršļus var viegli pārvarēt, jo daudzas Wisenet kameras jau ietver šo rīku - mākslīgo intelektu, līdz ar to, operatoram jeb personai, kura ikdienā tiešā veidā strādā ar videonovērošanas sistēmām, darbs tiek daļēji automatizēts, tam kļūstot produktīvākam un ātrāk izpildāmam.


Galvenās Hanwha Vision priekšrocības:

 • Augstas izšķirtspējas kameras: nodrošina skaidrus un detalizētus attēlus, kas ir būtiski drošības uzraudzībā, lai tādējādi izsekotu iespējamos iebrucējus un atpazītu tos.
 • Inteliģentā analītika: iespējas ietver sejas atpazīšanu, objekta izsekošanu un anomāliju noteikšanu.
 • Integrācija ar trešo pušu sistēmām: atvērta arhitektūra ļauj viegli integrēt Hanwha Vision risinājumus ar citām drošības un pārvaldības sistēmām, kas ir būtiska priekšrocība pret citiem nozarē esošajiem uzņēmumiem.

Secinājumi

Gan MOBOTIX, gan Hanwha Vision piedāvā inovatīvus un uzticamus drošības risinājumus, kas var būtiski uzlabot uzņēmuma drošības līmeni, jo abu ražotāju risinājumi atbilst visām drošības un kiberdrošības prasībām.
Izvēloties pareizo drošības sistēmu, ir svarīgi ņemt vērā konkrētās vajadzības un draudus, ar kuriem uzņēmums saskaras.

Modernās tehnoloģijas, piemēram, mākslīgais intelekts, termogrāfija un inteliģentā analītika, ir tikai daži no rīkiem, kas var palīdzēt nodrošināt augstu drošības līmeni jebkurā vidē.

Mūsdienu uzņēmumiem drošības sistēmas vairs nav obligāts papildaprīkojums, tās tomēr ir būtiskas. Izmantojot modernas tehnoloģijas, veicinot drošības kultūru un pastāvīgi informējot par jauniem draudiem, uzņēmumi var nostiprināt savu nākotni un efektīvi aizsargāt savus aktīvus.

Pierakstīties to leave a comment
Drošības tehnoloģiju mijiedarbība ar cilvēkiem -
labākās prakses piemēri jau šoruden!