+371 66100650 info@altas.lv

Flasheye pārskats:

Lidar simulāciju un virtuālās vides izmantošana uzlabotai reāllaika uzraudzībai

ALTAS IT Biznesa attīstības direktors Oskars Pirags: "Ņemot vērā, ka LiDAR tehnoloģija ir jaunums ALTAS IT portfelī, jāsāk ar to, ko īsti tas nozīmē. LiDAR (Light Detection and Ranging) - sensors, kurš integrē lāzera, GPS pozicionēšanu un mērīšanas ierīci. Mūsdienās LiDAR tehnoloģija kļūst arvien populārāka, kā arī tā ir viena no noderīgākajām un daudzpusīgākajām tehnoloģijām. Uz doto brīdi drošības nozarē dominē videonovērošanas sistēmas, bet tuvākajos gados pienāks brīdis, kad LiDAR risinājumi pārņems videonovērošanas kameru tehnoloģiju, jo detektēšana ir precīzāka, plašāka un turklāt, tiek izmantots mazāks iekārtu skaits.

Līdz šim esam pieraduši, ka LiDAR tika izmantoti tikai drošības jomā - perimetru un teritoriju uzraudzībā, lai paaugstinātu objektu drošības līmeni. Tomēr, to var izmantot gandrīz jebkurā nozarē, sākot no viedajiem automobiļiem un robotiem, līdz pat loģistikai, būvniecībai un lauksaimniecībai. Viedās pilsētas un viss ar to saistītais, piemēram, inteliģentās transporta sistēmas (plūsmas intensitātes uzraudzība un automašīnu uzskaite), satiksmes un gājēju uzraudzība, drošības pārvaldība, pilsētu plānošana utt., kļūst arvien populārākas visā pasaulē, un ir skaidrs, ka LiDAR nākotnē būs milzīga loma to izaugsmē un attīstībā.

Lielisks piemērs, kā var izmantot LiDAR tehnoloģiju: uzņēmumam interesē ziemas periodā lāsteku daudzums un sniega līmenis uz jumtiem. Uzstādot šādu iekārtu - plašā teritorijā būs iespējams monitorēt ledus un sniega daudzumu, lai izvairītos no bīstamām situācijām un pasargātu apkārtējos, kā arī pašas ēkas. Kā jau iepriekš minēju, LiDAR tehnoloģiju var izmantot daudzās jomās. Kartēšana ir viens no senākajiem pielietojumiem, kas tiek izmantots mežsaimniecībā, lauksaimniecībā un pat pilsētu plānošanā. Tādēļ ir jāskatās plašāk industrijā, ne tikai drošības jomā.


Skatoties tieši par Flasheye, tad tas ir līdzīgi, ja salīdzinām ar videonovērošanas kamerām. Agrāk bija vienkārši kameras, pēc tam jau parādījās mākslīgais intelekts (AI) tajās. Ja ar parastajām kamerām mēs varējām tikai filmēt, tad, izmantojot AI, mēs jau spējam veidot gudrākus risinājumus, izmantojot specifiskus kritērijus un pēc tam, apstrādāt un pilnveidot tos. Ar LiDAR tehnoloģiju ir līdzīgi - Flasheye ir ražotājs, kurš nodrošina tieši programnodrošinājumu. Videonovērošanā ir video menedžmenta sistēmas, kur mēs varam pievienot jebkuru kameru, tad tāpat ir arī LiDAR pasaulē, kur viss ir atkarīgs no programnodrošinājuma. Jo pats LiDAR ir tikai iekārta, tā teikt 'dzelzis', kas pilda kaut kādu uzdevumu, piemēram, skenē teritoriju. Taču, lai iegūtu vispusīgus datus un tiktu pildīti papildu uzdevumi (ne tikai drošības jomā), tiek izmantots Flasheye, kas ir saderīgs ar lielāko daļu LiDAR ražotāju." 

Tā kā pasaule kļūst arvien digitālāka, nepieciešamība pēc modernām atklāšanas un uzraudzības sistēmām ir ārkārtīgi liela. Flasheye, vadošais LiDAR programmatūras risinājumu piegādātājs no Zviedrijas, ir šīs tehnoloģiskās revolūcijas priekšgalā. To piedāvātie reāllaika LiDAR monitoringa risinājumi piedāvā jaunas paaudzes atklāšanu, kas balstīta uz precīziem mērījumiem, nevis uz minējumiem. Bet kā mēs varam vēl vairāk uzlabot šīs sistēmas? Atbilde ir LiDAR simulācijas un virtuālās vides.

Piemērs par perimetra drošību

Pateicoties augstajai precizitātei, ir iespējams izveidot virtuālus žogus, kas nosaka jebkādu kustību vai nevēlamu darbību. Šī tehnoloģija ir pieejama katram drošības pakalpojumu sniedzējam.

LiDAR tehnoloģija jau ilgu laiku tiek izmantota aizsardzībā, mērniecībā un robotikā. Mūsdienās, pateicoties ļoti precīzai informācijai par attālumiem, izmēriem un formām, LiDAR tehnoloģija ir visdaudzsološākā tehnoloģija autonomo transportlīdzekļu un robotu "acu" funkciju veikšanai. Tas ir kā 3D modelis reālajā laikā, kas ietver tūkstošiem mērījumu punktu! Tā vietā, lai sensorus izmantotu uz kustīgiem transportlīdzekļiem, tos var izmantot līdzīgi kamerām, kas uzstādītas infrastruktūrā.

Flasheye programmatūras risinājums Acuity dod iespēju izmantot dažādu ražotāju LiDAR sensorus un bez piepūles integrēt signalizāciju populārākajās drošības jomas platformās. Nav nepieciešams kodēt un nav vajadzīgi eksperti!

LiDAR integrēšana jaunās lietojumprogrammās var būt sarežģīta, jo īpaši, ja nepieciešama reāllaika datu apstrāde. Tomēr šīs problēmas var mazināt, izmantojot simulācijas. Simulācijas ļauj veikt plašus testus un izstrādi bez nepieciešamības veikt fiziskus izmēģinājumus. Tas ne tikai samazina ar izstrādi saistīto laiku un izmaksas, bet arī ļauj izveidot robustākas un uzticamākas sistēmas.

Flasheye programmatūras risinājumi ir izstrādāti darbam ar gandrīz visiem LiDAR sensoriem, nodrošinot elastību un savietojamību. Integrējot šajos risinājumos simulētus LiDAR datus, mēs varam vēl vairāk uzlabot šo sistēmu veiktspēju un uzticamību. Šāda pieeja ļauj izveidot precīzākus un detalizētākus 3D modeļus, uzlabot izmaiņu un draudu noteikšanu un labāk aizsargāt privātumu.

Turklāt simulāciju izmantošana var arī uzlabot LiDAR trauksmes signālu integrāciju ārējās sistēmās, VMS platformās un rūpnieciskajos protokolos. Šāda netraucēta integrācija var uzlabot darbības efektivitāti un nodrošināt ātrāku reaģēšanas laiku noviržu, noplūdes vai svešķermeņu atklāšanas gadījumā.

LiDAR un kartes skats


LiDAR izmantošana novērošanai atbilst GDPR, tāpēc tā ir laba alternatīva publiskām vietām. Sensori nav jutīgi pret skarbiem apstākļiem un laikapstākļiem.
LiDAR tehnoloģija ietver datus par attālumiem un izmēriem, padarot informāciju uzticamu drošībai kritiski svarīgiem lietojumiem.

Atbalstītie sensori: Ouster, Blickfeld, Velodyne, Cepton, Hybo, Aeva, Innoviz un Hokyuo.

Flasheye Load Finder ir arī spilgts piemērs praktiskam LiDAR pielietojumam, kuram virtuālā vide būtu ļoti noderīga. Varētu simulēt dažādus scenārijus, lai pārbaudītu Load Finder darbību dažādos apstākļos. Piemēram, varētu veikt simulācijas, lai redzētu, kā sistēma darbojas ar dažādu veidu materiāliem, dažāda lieluma slodzēm vai dažādos laika apstākļos. Šīs simulācijas sniegtu vērtīgus datus, kurus varētu izmantot, lai precizētu sistēmu, uzlabojot tās precizitāti un uzticamību.

Turklāt, lai apmācītu Load Finder, var izmantot virtuālo vidi. Simulētajiem datiem varētu piemērot mašīnmācīšanās algoritmus, kas ļautu sistēmai iemācīties, kā labāk noteikt novirzes un uzlabot apjoma mērījumus. Tā rezultātā tiktu izveidota inteliģentāka sistēma, kas spētu pielāgoties plašākam scenāriju klāstam.

Nobeigumā var secināt, ka LiDAR simulāciju un virtuālās vides izmantošana var ievērojami uzlabot reāllaika monitoringa sistēmu veiktspēju un uzticamību. Integrējot šīs tehnoloģijas savos risinājumos, mēs ne tikai uzlabojam savu pakalpojumu kvalitāti, bet arī bruģējam ceļu LiDAR tehnoloģiju nākotnei. Tā kā mēs virzāmies uz digitalizētāku un savienotāku pasauli, nav iespējams pārvērtēt progresīvu atklāšanas un monitoringa sistēmu nozīmi. Flasheye virtuālās vides izveide, arī pašus sistēmas patērētājus pietuvina vēl vienu soli tuvāk Flasheye galvenajam mērķim - dot ieguldījumu cilvēknovērošanas tehnoloģiju gaišajā nākotnē.

Pierakstīties to leave a comment
​Videonovērošanas tendences 2024. gadā
Nozares vadošie elementi, kas ietekmēs katru speciālistu.