+371 66100650 info@altas.lv

Videokameras vairs nav domātas tikai drošībai.

Tās ir būtiski rīki, lai veicinātu darbību, produktivitāti un drošību.
2024. gada 9. septembris by
Videokameras vairs nav domātas tikai drošībai.
Sanita Meijere

Nesen par Hanwha Vision Europe produktu un mārketinga vadītāju tika iecelts Džons Lutzs Būrmans. Savā jaunajā amatā Džons vada produktu, risinājumu un mārketinga plānu Eiropas tirgum, nodrošinot, ka Hanwha Vision turpina piedāvāt klientiem augstas kvalitātes videonovērošanas risinājumus, ar kuriem tā ir pazīstama. 

Džonam ir vairāk kā 30 gadu pieredze, strādājot biznesa attīstības, pārdošanas, produktu un mārketinga jomā vadošos izplatīšanas un ražošanas uzņēmumos, tāpēc viņam ir plašas zināšanas un pieredze drošības nozarē. Mēs jautājām Džonam par inovācijām videonovērošanas jomā tuvākajos gados.

Kādas tehnoloģijas mainīs videonovērošanu nākamo piecu gadu laikā?

Videonovērošanas tirgus pēdējās desmitgadēs ir strauji attīstījies. Videokameras vairs netiek izmantotas tikai attēlu ierakstīšanai, lai nodrošinātu drošību, bet ir kļuvušas par būtiskiem rīkiem, lai organizācijas varētu pilnveidot procesus, palielināt produktivitāti, nodrošināt biznesa analītiku un uzlabot drošību. Mākslīgais intelekts piedāvā precīzu seju, cilvēku un transportlīdzekļu (kā arī to iezīmes) noteikšanu, lai samazinātu viltus trauksmes gadījumu skaitu un sniegtu padziļinātu operatīvo ieskatu. 

Nākamo piecu gadu laikā mākslīgais intelekts arvien vairāk tiks izmantots ne tikai “pēc notikuma”, bet arī, lai tikai dažu sekunžu laikā veiktu videoieraksta meklēšanu un analīzi kriminālistikas vajadzībām. Izmantojot mākslīgo intelektu, video sistēmas, kas apmācītas, izmantojot lietotāju definētus reālus scenārijus, spēs prognozēt uzvedību un brīdināt operatorus par iespējamiem incidentiem vēl pirms to rašanās. Tāpēc prognozējošās video tehnoloģijas ar mākslīgo intelektu tiks izmantotas, lai atbalstītu uzņēmējdarbības prognozes, efektīvāk izmantot uzņēmuma resursus un palīdzētu lietotājiem pieņemt labākus lēmumus.

Kāpēc nozarē ir tik liela interese par At the Edge AI? 

Agrāk mākslīgā intelekta izmantošana darbam bija saistīta ar milzīgu skaitļošanas jaudu un infrastruktūru, kas prasīja ievērojamus ieguldījumus enerģijā un IT resursos. Iekļaujot mākslīgo intelektu pašā kamerā (at the edge), tagad ir iespējams ievērojami palielināt efektivitāti. Attēlu analīze, izmantojot mākslīgo intelektu, novērš vajadzību pēc neapstrādātu datu sūtīšanas atpakaļ uz serveri, tādējādi atbrīvojot interneta kanāla resursus un samazinot apstrādes prasības centralizētajām sistēmām, kā arī samazinot datu izmaksas.

Kameras, kurās izmanto mākslīgo intelektu, var padarīt video instalāciju elastīgāku un vieglāk pielāgojamu. Tas ir īpaši noderīgi organizācijām, kas vēlas pakāpeniski paplašināt sistēmu lielumu, jo kameras var pievienot pēc vajadzības, neveicot ieguldījumus papildu servera jaudā. Turklāt "at the edge” ierīces var izmantot pielāgotām galalietotāju lietojumprogrammām, lai apmierinātu dažādu klientu vajadzības.

”At the Edge AI” sniedz arī ieguvumus kiberdrošības jomā. Ņemot vērā, ka video analīze notiek ierīcē, caur datu tīklu tiek nosūtīti tikai metadati - netiek pārraidīti nekādi sensitīvi dati, kurus varētu pārtvert hakeri. Turklāt, izmantojot AI ierīcē, var ievērojami uzlabot notikumu brīdinājumu precizitāti un samazināt viltus trauksmes gadījumu skaitu. Cilvēku skaitīšanu, brīvo vietu uzraudzību, rindu pārvaldību un citas darbības var veikt ar augstu precizitāti, pateicoties mākslīgajam intelektam, kas izmanto dziļā mācīšanās tehnoloģiju.

Ņemot vērā, ka AI sniedz tik būtiskas priekšrocības, Hanwha Vision jau vairākus gadus ir vadījusi mākslīgā intelekta ieviešanu “at the edge”, izstrādājot mikročipus ar uzlabotu apstrādes jaudu, kas ļauj ierakstīt un saglabāt datus, izmantojot SD karšu slotus savās kamerās. At the Edge balstīts AI arī palīdz nodrošināt šīs tehnoloģijas maksimāli plašu pielietošanu, un šī iemesla dēļ tā arī ir apsveicama.

Ko ražotāji dara, lai nodrošinātu savu produktu kiberdrošību?

Savukārt Eiropas Savienība strādā pie tā, lai samazinātu kiberuzbrukumu risku organizācijām, un tās jaunākie centieni ir vērsti uz divām direktīvām - Kiberdrošības aktu (CRA) un Tīklu un informācijas drošības direktīvas otro redakciju (NIS2).

Uzņēmumu vadītājiem, kas izmanto videotehnoloģijas, ir jāsadarbojas ar tādiem ražotājiem kā Hanwha Vision, kuri ir apņēmušies nodrošināt kiberdrošību un ir priekšā, lai panāktu atbilstību NIS2 un CRA prasībām. Viņiem arī jāmeklē piegādātāji, kas koncentrējas uz iespējamo drošības nepilnību novēršanu savos produktos un risinājumos. To regulāri veic Hanwha Vision Drošības un reaģēšanas grupa (S-CERT), tostarp veic ielaušanās testus un drošības pārbaudes.

Hanwha Vision ir ražotājs, kas kiberdrošību uztver nopietni, tādēļ visi Hanwha Vision produkti ir izstrādāti, domājot par drošību, un tiem ir piešķirts UL CAP sertifikāts Wisenet 7, Advanced System On Chip. Turklāt kā autorizēta CVE® numerācijas iestāde (CNA), Hanwha Vision publicē potenciālos draudus un ievainojamības un regulāri izdod programmaparatūras atjauninājumus un ielāpus, lai nodrošinātu sistēmu noturību. Protams, Hanwha Vision ievēro arī ASV Nacionālās aizsardzības autorizācijas likumu (NDAA), kas federālajām aģentūrām un to darbuzņēmējiem aizliedz izmantot vairāku nosaukto ražotāju videonovērošanas iekārtas.

Kāda nozīme drošības nozarē ir ilgtspējai?

Vides, sociālajai un korporatīvajai pārvaldībai (ESG) drošības nozarē ir aizvien lielāka nozīme. Videonovērošanas tehnoloģiju lietotājiem un uzstādītājiem tas nozīmē, ka arvien vairāk būs jāpievērš uzmanība ražotāju izvēlei, ar kuru sadarboties, un videotehnoloģijas, kurās ieguldīt līdzekļus. Tas ir tāpēc, ka šie lēmumi tieši ietekmēs viņu pašu organizācijas ESG centienus un palīdzēs noteikt, par ko viņiem ir jāziņo ieinteresētajām personām, kad stāsies spēkā turpmākas regulas un ziņošanas noteikumi.

Tāpēc viņiem vajadzētu pievērst uzmanību tādiem elementiem kā videoiekārtu ražošanā patērētā enerģija un radītie atkritumi, kā arī pārdevēju piegādes ķēžu ilgtspēja. Savukārt kameras līmenī lietotājiem un uzstādītājiem būtu jāpievērš uzmanība mazākam enerģijas patēriņam, produktu noturībai, regulāriem programmaparatūras atjauninājumiem un plāniem par produktu pārstrādi, kad to lietošanas laiks ir beidzies.

Daudziem jau tagad ētisks dizains un ražošana ir svarīgi faktori, un zīmoliem, kas kontrolē savu produktu dzīves ciklu visos tā posmos, tiks dota priekšroka salīdzinājumā ar tiem, kas nevar pierādīt pilnīgu atbildību par šo procesu. Hanwha Vision ir arī daļa no Apvienoto Nāciju Organizācijas Globālā līguma (UNGC) - pasaulē lielākās korporatīvās ilgtspējas iniciatīvas. UNGC mudina uzņēmumus integrēt savā pamatdarbībā un stratēģijās 10 galvenos principus, kas aptver cilvēktiesības, darba standartus, vides aizsardzību un korupcijas apkarošanu.

Noslēgums

Vēstījums ir skaidrs: lietotāji un uzstādītāji vēlas sadarboties ar ražotājiem, kuri saprot, kurp virzās tirgus un kā tādas tehnoloģijas kā mākslīgais intelekts būs tā pamatā. Viņi arī vēlas, lai viņu bažas par kiberdrošību tiktu uztvertas nopietni un tiktu ņemta vērā viņu vēlme “rīkoties pareizi” kā daļa no plašākām ilgtspējības ambīcijām. Tirgum ir pienācis laiks rīkoties, un Hanwha Vision komanda jau ir labi sagatavota, lai pildītu savu lomu.